Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

bolest kloubů na ruce

Bolesť kĺbov na ruke: Čo ju spôsobuje a ako sa jej zbaviť?

Kĺby na ruke sú každý deň veľmi preťažované. Je teda len otázkou času, kedy začnú bolieť a spôsobovať vám nepríjemné problémy. Napríklad držanie šálky kávy alebo písanie na klávesnici. Čo všetko môže znamenať bolesť v kĺboch ruky? A existuje na tento stav nejaký liek?

Kĺby na rukách nám umožňujú prenášať veci a manipulovať s nimi, detailne pracovať s ihlou alebo dokonca obracať stránky obľúbenej knihy. Je prakticky nemožné predstaviť si, ako by vyzeral náš život, keby sme ich nemali.

Ešte horšie je, keď ich postihnú zdravotné problémy, ktoré nám berú schopnosť zvládať každodenné činnosti.

Čo všetko by ste mali vedieť o bolesti kĺbov na ruke?

bolesť kĺbov na rukách príčiny

Príčiny bolesti kĺbov na rukách

Ľudská ruka síce nie je najväčšou časťou tela, ale má 27 kostí. Tie sú spojené svalmi a kĺbmi, ktoré im umožňujú pohyb. Za normálnych okolností sú ruky pomerne pevné, ale na druhej strane sú tiež náchylné na rôzne nehody a zranenia.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Zranenia môžu postihnúť ktorúkoľvek časť ruky. Okrem kostí hovoríme aj o kĺboch, nervoch a spojivových tkanivách.

Medzi najčastejšie problémy s rukami patria:

  • Zápal
  • Poškodenie nervov
  • Zranenie spôsobené opakovaným pohybom
  • Fraktúra
  • Chronické ochorenie

Artróza kĺbov ruky

Artróza je chronické ochorenie pohybového aparátu, na ktoré v súčasnosti neexistuje účinný liek. Osteoartróza zvyčajne postihuje staršie osoby, ale môže sa vyskytnúť prakticky u každého.

V priebehu tohto ochorenia sa zmenšuje kĺbová chrupavka, ktorá je dôležitá pre normálny, bezbolestný a plynulý pohyb. Osteoartróza môže postihnúť ktorýkoľvek kĺb v tele, ale pomerne často sa začínajú problémy s kĺbmi rúk a nôh.

artróza kĺbov ruky

Zápal kĺbov na ruke

Ďalším pomerne častým problémom je zápal kĺbov rúk. Medzi najčastejšie spúšťače (medzi ktoré nepatrí artritída a artróza) patrí infekcia zlatým stafylokokom a infekcia vírusom herpes simplex.

Ak je bolesť kĺbov na ruke spôsobená patogénom, pravdepodobne ovplyvní váš celkový stav. Keďže je dôležité určiť vhodnú liečbu, odporúčame, aby vám ošetrujúci lekár stanovil diagnózu.

Opuchnuté kĺby na prstoch rúk

Opuchnuté kĺby na rukách môžu byť jedným z príznakov porúch pohybového aparátu. Keďže ide o veľmi univerzálny príznak, bez stanovenia diagnózy lekárom nie je možné s istotou povedať, čo môže byť príčinou tohto javu.

Napríklad u tehotných žien to môže byť jeden z príznakov preeklampsie. Môže však byť aj sprievodným príznakom syndrómu karpálneho tunela alebo mnohých iných (a možno aj vážnejších) problémov.

čo pomáha pri bolesti kĺbov na ruke

Čo pomáha pri bolesti kĺbov na ruke?

Ak potrebujete okamžitú úľavu, môžete skúsiť užiť lieky proti bolesti. Úľavu vám môžu priniesť aj teplé a studené obklady a odpočinok.

Keďže však mnohé ochorenia pohybového aparátu sú chronické, je možné, že aj keď bolesť na chvíľu ustúpi, po čase sa môže vrátiť.

Ak vám lekár diagnostikuje artritídu alebo artrózu, môže vás požiadať o zmenu životného štýlu a môže vám odporučiť špeciálne preťahovacie cvičenia, ktoré udržia postihnuté kĺby pohyblivé čo najdlhšie. (Mnohí ľudia považujú cvičenie za nepríjemné a nepríjemné, ale ak prestanete, je dosť možné, že sa už nikdy nebudete správne hýbať.)

Liečba

Neexistuje žiadna účinná liečba artritídy a artrózy, ktorá by vás úplne zbavila tohto problému. Keď vám lekár na základe vyšetrení a testov stanoví správnu diagnózu, pokúsi sa zabrániť ďalšiemu rozvoju ochorenia. (Alebo aspoň nie tak rýchlo.)

Najčastejšie si lekári vyberajú:

  • Lieky na zápal
  • Lieky proti bolesti
  • Strečingové cvičenia
  • Kĺbové masti s upokojujúcim alebo protizápalovým účinkom
  • Zmena jedálnička

Ak nič z toho nepomôže a situácia sa zhorší, lekár vám v najhoršom prípade môže odporučiť výmenu kĺbu. Toto sa bežne vykonáva pri postihnutí kolenného alebo bedrového kĺbu.

V prípade iných zdravotných problémov záleží na tom, čo ich vyvolalo. Napríklad syndróm karpálneho tunela sa dá vyriešiť operáciou. Dna sa lieči liekmi a diétou. Takže je to naozaj veľmi individuálne.

liečba tejpovanie kĺbov na ruke
kĺbová výživa pre kĺby na rukách

Tejpovanie kĺbov na ruke

Ak z nejakého dôvodu nemôžete nosiť ortézu na ruke, môžete skúsiť tejpovanie kĺbov na ruke. Tejp by mal vždy nalepiť odborník, pretože spoj musí byť fixovaný na milimeter presne. (V opačnom prípade sa môžete zraniť.)

Majte tiež na pamäti, že tejp je len kozmetické riešenie, ktoré nerieši príčinu problému.

Kĺbová výživa

Bez ohľadu na vek by ste sa mali zamerať na dlhodobé užívanie kĺbovej výživy. Kĺbová výživa zvyčajne obsahuje látky, ktoré sú dôležité pre normálne zdravie pohybového aparátu.

Okrem kolagénu v nej nájdete aj vitamín C, MSM, chondroitín, glukozamín a mnohé ďalšie. Niektoré produkty kĺbovej výživy na trhu majú vo svojich zložkách dokonca vitamín K2 a vitamín D3. Mali by ste však vziať do úvahy, že účinok užívania sa zvyčajne dostaví po určitom čase pravidelného podávania.

Hľadáte správnu výživu pre svoje kĺby? Potom vyskúšajte kĺbovú výživu KLOUBIN®.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie