Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

natažený sval

Natiahnutý sval: Ako ho rozpoznať a liečiť?

Nemusíte bežať preteky, aby ste si natiahli svaly. Niekedy stačí príliš rýchla a príliš dlhá chôdza, inokedy stačí zdvíhanie ťažkého bremena alebo potomka. Aké príznaky má natiahnutý sval? A ako ho môžete dostať späť do prevádzky?

Ľudské telo je spleť kostí, šliach a svalov. A to všetko spolu nádherne funguje. Problémom je, že nesprávny pohyb alebo nesprávna intenzita pohybu môže spôsobiť poškodenie, ktoré vás môže vyradiť z prevádzky na niekoľko dní.

Keďže málokto z nás si môže dovoliť ležať v posteli kvôli absencii, je v našom vlastnom záujme predchádzať svalovým napätiam. A ak sa to predsa len stane, je pochopiteľné, že urobíme všetko pre to, aby sme urýchlili zotavenie.

Čo by ste mali vedieť o liečbe natiahnutých svalov?

jak poznat natažený sval příčiny

Ako rozpoznať natiahnutý sval?

Natiahnuté svaly majú dramatický priebeh, vďaka ktorému si tento problém všimne prakticky každý zúčastnený.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Medzi príznaky natiahnutých svalov patria:

  • Náhla bolesť svalu
  • Dlhodobá bolesť svalov (hodiny a dni)
  • Obmedzená pohyblivosť
  • Opuch a zmena farby
  • Tuhosť
  • Svalová slabosť
  • Kŕč

Ak problém nie je príliš vážny, môžete sa cítiť stuhnutí, ale nemali by ste mať problémy s vykonávaním bežného rozsahu pohybu. V opačnom prípade môžete mať vážny problém, ktorý vám znemožní každodenné aktivity.

Najčastejšie príčiny

Natiahnutý sval môže vzniknúť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Je dôležité, aby jeho vznik sprevádzali špecifické podmienky. Medzi ne patrí napríklad absencia rozcvičenia, zhoršená ohybnosť a koordinácia a únava.

Natiahnutý stehenný sval

Natiahnutý stehenný sval môže byť dôsledkom zle nastaveného posilňovania dolných končatín. Jeho zradná časť spočíva v tom, že môže spôsobiť bolesť bedrového kĺbu a bolesť SI kĺbu, ktorý sa nachádza v dolnej časti chrbta. Tento problém spoznáte podľa toho, že môžete chodiť a vykonávať bežné denné činnosti. Ak si však sadnete alebo ľahnete, okamžite pociťujete kŕče, nepohodlie a bolesť.

Natiahnutý lýtkový sval

Natiahnutý lýtkový sval často súvisí s vašou chôdzou. Ak idete rýchlo, v priebehu niekoľkých minút môžete pocítiť stuhnuté lýtkové svaly v lýtkach, čo vás môže pri chôdzi spomaliť a následne vám môže spôsobiť bolesť.

Natiahnutý brušný sval

Natiahnutý brušný sval môže byť spôsobený príliš intenzívnym cvičením v strede tela. Na druhej strane nemožno úplne vylúčiť ani zdvíhanie ťažkých bremien a zlé držanie tela. Ak sa chystáte niečo zdvihnúť zo zeme, postupujte tak, že mierne pokrčíte kolená.

natažený stehenní lýtkový břišní sval
co pomáhá na natažený sval
natažený sval v koleni rady léčba

Čo pomáha pri natiahnutých svaloch – liečba

Ak sa vám počas športu natiahne sval, mali by ste s touto aktivitou okamžite prestať. Rozhodne sa neodporúča pokúšať sa násilne uvoľniť a pohybovať sa, pretože táto činnosť by mohla stav svalu zhoršiť. V prípade potreby priložte na boľavé miesto obklad a odpočívajte.

Nie je zlé podoprieť končatinu tak, aby bola vo výške nad srdcom. Zabránite tak vzniku veľkého opuchu. V neposlednom rade môžete užívať lieky na potlačenie bolesti. V prípade, že sa stav vášho svalu nezlepšil ani po niekoľkých dňoch, alebo sa dokonca problémy s ním zhoršili, je vhodné vyhľadať lekársku pomoc, ktorá určí ďalší postup liečby.

Na čo by ste teda nemali zabudnúť? V prvom rade na rozcvičku, ktorá pripraví vaše telo na akýkoľvek pohyb. V neposlednom rade si nezabudnite dopriať kvalitnú kĺbovú výživu, pretože pohyb zaťažuje kĺby, ktoré vás potom môžu začať bolieť. Nie ste si istí, ktorú z nich by ste mali vyskúšať? Dajte šancu českej kĺbovej výžive KLOUBIN®.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie