Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Kloubní výživa na klouby

Kĺbová výživa – 5 dôvodov, prečo ju užívať a ako vybrať správnu?

Kĺby nám umožňujú bezbolestný a plynulý pohyb. Čo považujeme za takú samozrejmosť, že si to jedného dňa prestaneme vážiť. A potom to príde. Stuhnutosť a bolesť. Vtedy prichádza na rad kĺbová výživa pre športovcov.

Kĺbová výživa pre ľudí má zmysel. A to bez ohľadu na to, či máte dvadsať rokov a veľa športujete, alebo šesťdesiat. Nezdá sa to, ale keď vaše kĺby zlyhajú, je veľmi ťažké dostať ich späť do formy. Pokiaľ nemáte to šťastie a odvahu, že sa rozhodnete pre výmenu kolena alebo bedrového kĺbu. Ani to však nezaručuje, že všetko pôjde hladko.

Preto by sme mali problémom trochu predchádzať. Napríklad investovaním do kvalitnej kĺbovej výživy pre starších ľudí alebo kĺbovej výživy pre bežcov, ktorí môžu mať problémy s opakovanými nárazmi. Najmä ak začínajú s vyššou hmotnosťou alebo majú nesprávnu obuv.

Aká je najlepšia kĺbová výživa, ktorú stojí za to vyskúšať, vám prezradíme nižšie.

kĺbová výživa uľavuje od bolesti kĺbov

Kĺbová výživa uľavuje od bolesti kĺbov

V kĺboch sa nachádza chrupavka, ktorá je zodpovedná za to, že kĺby nikde nebolia a nebrúsia sa. Starnutie alebo nadmerné používanie (alebo ochorenie typu artróza) môže spôsobiť, že začnú slabnúť a môže sa objaviť stuhnutosť a bolesť, ktoré bránia normálnemu pohybu.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Preto je vhodné nezatvárať pred týmto problémom oči, pretože takmer každý z nás sa počas svojho života dostane do tejto nezávideniahodnej fázy. Ale každý iným spôsobom a na iný čas. Nezáleží však na tom, akú kĺbovú výživu si počas nákupu vyberiete. Dôležité je, že obsahuje širokú škálu látok, ktoré sú prirodzenou súčasťou chrupavky (ktoré ju môžu podporovať v jej normálnom fungovaní).

5 dôvodov, prečo používať kĺbovú výživu

Pohodlný šport

Mladí ľudia si myslia, že do staroby je ešte ďaleko. Takže ich nič nemôže dostať z koňa. Opak je však pravdou. Vášniví športovci vystavujú svoje kĺby obrovskej (a často jednostrannej) záťaži. To vedie k rýchlejšiemu opotrebovaniu chrupavky a problémy sa môžu objaviť oveľa skôr ako v dôchodkovom veku. Ak teda pravidelne chodíte do prírody alebo do posilňovne, kĺbová výživa vám určite neuškodí.

kĺbová výživa pre športovcov
výživa kĺbov pre dôchodcov

Dlhšia aktívna fáza

Keďže starnutie často spôsobuje problémy s plynulosťou pohybu, je vhodné sa naň vopred pripraviť. Nielen udržiavaním aktivity pri prechádzkach, túrach alebo iných druhoch aktivít, ale aj udržiavaním normálnej telesnej hmotnosti a poskytovaním komplexnej výživy kĺbom a chrupavkám. Veď prečo sedieť doma v kresle a trápiť sa, keď je život taký krásny?

Výhody pre pokožku

Dobrá kĺbová výživa obsahuje kolagén typu I a II a vitamín C, ktorý zlepšuje jeho vstrebávanie. Telo ho však potrebuje nielen na ochranu kĺbov, ale aj pre celý rad ďalších procesov a tkanív, ktoré ho obsahujú. Mohli by sme napríklad pomenovať kožu, ktorá je vďaka nemu nadýchaná a pružná. Čo z toho vyplýva? Pravidelné užívanie kĺbovej výživy vám môže pomôcť vyzerať o niečo mladšie.

kolagén pre pokožku
prevencia bolesti kĺbov

Prevencia niektorých ochorení pohybového aparátu

K artróze dochádza vtedy, keď sa časom stratí chrupavka, ktorá ukončuje kosť priliehajúcu ku kĺbu. Tým sa zabezpečí, aby sa tvrdé časti o seba netreli a nespôsobovali stuhnutosť a bolesť. Problémom artrózy však je, že dlho neviete, že ju máte. Pretože vás nič netlačí, neobmedzuje a neubližuje vám. Až keď ochorenie dosiahne pokročilejšie štádium, chrupavka začne úplne chýbať. A potom je už neskoro premýšľať o tom, čo vám pomôže. Jediné, čo sa dá urobiť, je, že sa kĺb vymení/premaže mazivom na kĺby. Ale skôr ako sa ráno po dlhej noci rozhýbete….Škoda hovoriť.

Zmiernite bolesť

Nemusíte byť úplne chorý ani vášnivý športovec. Možno veľa píšete na počítači alebo tvrdo fyzicky pracujete. To môže z času na čas spôsobiť preťaženie a bolesť kĺbov. Práve tieto miernejšie bolesti možno pozitívne ovplyvniť vhodnou kĺbovou výživou. A budete môcť robiť to, čo ste robili, bez bolesti.

výživa pre kĺby bolesti kĺbov

Ako si správne vybrať? Toto by mala obsahovať kĺbová výživa!

Mnohí ľudia siahajú po kĺbovej výžive, ktorá obsahuje len čistý kolagén. Hoci vám to neublíži, ani vám to nepomôže. V prvom rade je dobré vyberať si doplnky stravy, ktoré majú v zložení kolagén typu I a II (každý z nich pôsobí trochu inak.) A ideálne aj vitamín C, vďaka ktorému je v tele lepšie využiteľný.

Ďalej v zložení hľadajte:

čo by mala obsahovať kĺbová výživa

Vápnik je veľmi dôležitý pre normálne zdravie kostí. Rovnako ako vitamín K2, ktorý niekedy rád spolupracuje s vitamínom D3 (vitamín D, podobne ako vitamín C, má tiež pozitívny vplyv na imunitný systém a dokonca má schopnosť zlepšovať náladu). Najväčšími hviezdami sú však kadidlovník pílovitý, chondroitín a glukosamín. Bez nich by to nebolo možné. Kĺbová výživa Kloubin obsahuje všetky tieto zložky, takže ju určite odporúčame vyskúšať.

pre koho je vhodná kĺbová výživa
kĺbová výživa v tehotenstve

Pre koho je kĺbová výživa vhodná?

Výživa pre kĺby je vhodná pre všetkých. Avšak, až na niekoľko špecifických skupín. O vhodnosti užívania počas tehotenstva a obdobia dojčenia sa najskôr poraďte so svojím lekárom. Tiež nie je určená pre malé deti, u ktorých sa ani nepredpokladá, že by ich mohli problémy s kĺbmi niekedy v dohľadnej dobe trápiť.

Inak ale neexistujú prakticky žiadne obmedzenia. Vyskúšať ju môžu mladí, ale aj starší športovci, seniori a všetci fyzicky aktívni jedinci.

Kĺbová výživa pre športovcov

Aktívny šport je súčasťou zdravého životného štýlu. Ak sa však nejakej aktivite venujete príliš často alebo dokonca na vrcholovej úrovni, môže to prispieť k zraneniam a rýchlejšiemu opotrebovaniu kĺbovej chrupavky, čo môže viesť k zápalom a bolesti. Z tohto dôvodu je pre športovcov dôležité myslieť trochu dopredu a okrem doplnkov stravy na podporu športového výkonu a spaľovania tukov dlhodobo užívať kvalitné výrobky na kĺby a pohybový aparát, aby sa tieto problémy čo najviac oddialia.

kĺbová výživa šport
kĺbová výživa pre seniorov

Kĺbová výživa pre seniorov

Je asi samozrejmé, že seniori musia vo väčšej miere myslieť aj na svoje kĺby, pretože sa môžu stretávať s opotrebovaním v dôsledku pokročilého veku a rôznych chronických ochorení, ktoré môžu negatívne ovplyvniť kvalitu ich života. Hoci kĺbová výživa nemôže vyriešiť niektoré chronické ochorenia (hovoríme napríklad o artritíde a artróze), môže byť užitočným spôsobom, ako podporiť výsledky konzervatívnej liečby. Dobrá kĺbová výživa obsahuje aj látky, ktoré podporujú normálny stav kostí, ktoré sa časom môžu začať nebezpečne stenčovať.

Kĺbová výživa pre deti

Deti veľmi rastú, čo sa môže prejaviť rastovými bolesťami. Môžu však aj vrcholovo športovať, čo môže mať negatívny vplyv na zdravie kĺbov už v mladom veku. Aby ste predišli nežiaducim problémom, je pravidelné používanie kĺbovej výživy dôležité aj pre vašich najmenších. Majte však na pamäti, že väčšina kĺbových doplnkov je určená až pre deti od 15 rokov. V prípade mladších detí sa odporúča najprv poradiť s lekárom.

kĺbová výživa pre deti
Kĺbová výživa pre psov a kone

Kĺbová výživa pre psov a kone

Mnohí ľudia ľutujú, že investovali do kvalitných doplnkov stravy. Alebo na správnu kĺbovú výživu, o ktorej dnes hovoríme. Preto hľadajú iné (a najmä lacnejšie) alternatívy, ktoré im pomôžu zbaviť sa bolesti. A tak si vyberajú kĺbovú výživu pre psov alebo pre kone.

Tento postup však odborníci neodporúčajú, pretože je potrebné správne vypočítať dávkovanie. (Pes je menší ako človek a kôň je oveľa väčší.) Okrem toho majú zvieratá úplne iné trávenie, takže je možné, že sa po užití prípravkov pre ne budete cítiť skôr horšie. V neposlednom rade nehrajú ani na nejaký ľudský vkus. Čo si okamžite všimnete.

Z tohto dôvodu odporúčame používať výlučne kĺbovú výživu pre ľudí. Okrem toho, že odráža všetky ľudské potreby, vydrží aj určitý čas a skutočne vám pomôže. Vyskúšajte dlhodobé užívanie kĺbovej výživy s vyššie uvedeným zložením a presvedčte sa sami.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie