Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

stuhnuté kĺby

Ako na stuhnuté kĺby? Poznáme najčastejšiu príčinu

Stuhnuté kĺby sa často spájajú so starobou, keď telo už nie je také pohyblivé ako v minulosti. Je to teda niečo, čo možno označiť za relatívne prirodzené. To, že je niečo normálne, neznamená, že to musí byť príjemné. Preto sa pozrieme na to, čo by vám mohlo pomôcť pri riešení tohto problému.

Pohybový aparát je pre človeka veľmi cenný. Predovšetkým preto, že nám umožňuje venovať sa našim povinnostiam a obľúbeným každodenným činnostiam. Jednoducho povedané, naše telo bolo navrhnuté tak, aby sa čo najviac hýbalo a malo z toho úžitok (inak by nedochádzalo k úbytku hmotnosti, budovaniu svalov a mazaniu kĺbovej tekutiny pri športe a práci).

Rovnako ako stroje však aj ľudské telo podlieha postupnému opotrebovaniu, ktoré môže spôsobiť zdravotné problémy.

Na čo poukazujú vaše stuhnuté kĺby?

príznaky stuhnutosti kĺbov

Ako sa prejavuje stuhnutosť kĺbov?

Stuhnutosť kĺbov môže byť mierna a v živote si ju takmer nevšimnete. Existujú však aj závažnejšie ochorenia, ktoré výrazne ovplyvňujú celkovú mobilitu a sebestačnosť človeka.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Prejavy stuhnutých kĺbov:

  • Horšia pohyblivosť
  • Bolesť
  • Opuch
  • Červenanie

Najčastejšie príčiny

Príčiny stuhnutosti kĺbov sú veľmi rôznorodé. Zlá pohyblivosť je však často spôsobená nejakým zatiaľ nezisteným ochorením pohybového aparátu.

Na vine môže byť napríklad dna, pri ktorej sa kyselina močová koncentruje v kĺboch. Príznaky dny môžu prichádzať a odchádzať rôznymi spôsobmi, takže si dokonca môžete myslieť, že sa váš problém vyriešil sám. (Čo zvyčajne nie je pravda a choroba po čase opäť prepukne.)

stuhnuté kĺby príčiny

Okrem toho sú stuhnuté kĺby spôsobené nevyliečiteľnou reumatoidnou artritídou, autoimunitným ochorením lupus, zápalom šliach, artrózou (tiež nevyliečiteľnou) a dokonca rakovinou kostí.

Samozrejme, nemusíte sa obávať hneď. Niekedy sa príznaky prirodzeného starnutia dajú zlepšiť dlhodobým užívaním kĺbovej výživy a úpravou životného štýlu. Ak sa však vaše problémy zhoršujú alebo pretrvávajú, je vhodné čo najskôr kontaktovať lekára.

Ranná stuhnutosť kĺbov

Mnohí ľudia pociťujú rannú stuhnutosť kĺbov, ktorá im sťažuje vstávanie z postele po spánku. Určite je dobré dávať si pozor aj na iné situácie, v ktorých sa vám to stane, pretože stuhnutosť môžete zaznamenať aj po dlhom sedení alebo po tom, čo ste sa nehýbali.

Aj keď sa to nedá povedať absolútne, za týmto problémom je bežne reumatoidná artritída. Najmä ak vám stuhnutosť zostane hodinu alebo viac. V takom prípade je dôležité kontaktovať ošetrujúceho lekára. Ak je stuhnutosť kĺbov len krátkodobá a zmizne v priebehu niekoľkých minút, nemusíte sa znepokojovať.

Ranná stuhnutosť kĺbov
Ako uvoľniť a rozhýbať kĺby

Ako uvoľniť a rozhýbať kĺby?

Bez ohľadu na to, či máte potvrdené ochorenie pohybového aparátu alebo nie, je dôležité poznať metódy, ktoré môžete použiť na zmiernenie stuhnutosti kĺbov. Pomôcť by vám mohli napríklad teplé obklady, ktoré by ste mali držať aspoň 15-20 minút. (Chladenie niektorým ľuďom robí dobre, takže ak nepomáha teplý obklad, skúste túto možnosť.)

Môžete tiež vyskúšať ľahký strečing a cvičenia. Kľúčom je udržiavať kĺby dobre premazané kĺbovou tekutinou, ktorá im pomáha pohybovať sa.

Nezabudnite na dlhodobé používanie kĺbovej výživy. V kvalitnej kĺbovej výžive nesmie chýbať kolagén, MSM, chondroitín, glukosamín a ďalšie látky. Majte však na pamäti, že rozdiel neuvidíte zo dňa na deň, ale najskôr po niekoľkých týždňoch. Správna kĺbová výživa dodá vašim kĺbom to, čo potrebujú, aby zostali aktívne čo najdlhšie. Preto vytrvajte.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie