Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Chondroitín sulfát

Chondroitín sulfát: Viete, prečo je to dôležité pre kĺby?

Ľudské telo sa rokmi opotrebováva. Keďže to má negatívny vplyv na určité typy tkanív, látky, ktoré ich prirodzene tvoria, je potrebné dodávať zvonka. Jedným z tých, ktoré sú dôležitou súčasťou kĺbov, je chondroitín sulfát. Čo všetko poskytuje v tele? A ako sa má správne používať?

Ľudské telo si dokáže niektoré typy tkanív vytvoriť alebo udržať samo. Ale len do určitého veku. To je jasne viditeľné na kolagéne, ktorého produkcia v tele začína pomaly klesať. Z tohto dôvodu môžeme pociťovať nielen pokles kontúr tváre a vrásky, ale aj bolesti kĺbov.

Starnutie, ale aj choroby a fyzická záťaž majú negatívny vplyv na kĺby, v ktorých sa chrupavka môže stenčiť alebo inak poškodiť. Je asi samozrejmé, že to najčastejšie vedie k stuhnutosti a rôznym bolestiam počas akéhokoľvek pohybu. Aby však kĺby fungovali normálne, nemôžeme sa spoliehať len na čistý kolagén. Jednou zo zložiek kĺbových doplnkov je zvyčajne chondroitín.

Čo je to? A prečo je jeho prítomnosť v kĺboch dôležitá?

Čo je chondroitín účinky

Čo je to chondroitín sulfát?

Chondroitín sulfát je glykozaminoglykán (látka, ktorá sa nachádza v medzibunkovom materiáli) a je prirodzenou súčasťou chrupavky. Jeho silný záporný náboj mu dáva schopnosť osmoticky zadržiavať vodu. Je to veľmi dôležité, pretože dodáva chrupavke pružnosť.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Hoci sa používa v potravinových doplnkoch a iných prípravkoch na udržanie normálneho stavu pohybového aparátu, jeho použitie má oneskorený nástup účinkov. Zvyčajne sa odporúča používať ho aspoň 2 mesiace.

Účinky chondroitínu

Chondroitín sa najčastejšie odporúča na liečbu osteoartrózy (ale najlepšie to povie lekár, ktorý môže tento zdravotný problém odborne diagnostikovať).

Môže mať tiež pozitívny vplyv na zvládanie:

 • Bolesť pohybového aparátu
 • Zápal kĺbov

Po vysadení doplnkov stravy s chondroitínom sa stav užívateľa zvyčajne okamžite nezhorší. Účinok chondroitínu trvá určitý čas.

Ako pôsobí na kĺby a chrupavky?

Účinky chondroitínu na ľudský organizmus sa stále skúmajú. Podľa súčasných informácií sa však zdá, že ľudia, ktorí sa zúčastnili na dvojročných štúdiách, mali lepšie výsledky ako tí, ktorí chondroitín neužívali. Iné testy však ukázali, že ľudia, ktorí užívali chondroitín, nemali lepšie výsledky ako ľudia, ktorí ho neužívali.

Čo to znamená? Predovšetkým o ňom stále nevieme veľa vecí. Je možné, že k pozitívnemu účinku v prvom prípade prispeli aj iné faktory, o ktorých nevieme. Keďže sa však chondroitín prirodzene nachádza v chrupavke, ktorá má tendenciu sa časom zhoršovať, možno odporučiť používanie kĺbovej výživy, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je často chondroitín.

užívanie chondroitínu
chondroitín kĺby

Ako ho správne užívať?

Najlepší spôsob, ako zaradiť chondroitín do svojho životného štýlu, je dlhodobé (a najmä svedomité) užívanie kvalitnej kĺbovej výživy. V ideálnom prípade by mal byť viaczložkový, pretože mnohé látky sa navzájom podporujú.

V zložení hľadajte:

 • Glukosamín
 • Chondroitín
 • MSM
 • Kolagén
 • Vitamín C
 • Kadidlovník
 • Vitamín D3 a K2
 • Vápnik
 • Zinok

Kĺbová výživa s chondroitínom má na obale vždy uvedené odporúčané denné dávkovanie. Niektoré typy sú vo forme kapsúl, ktoré sa zapíjajú vodou. Niektorí ľudia dávajú prednosť prášku, ktorý sa dôkladne rozmieša vo vode. Záleží teda na tom, ktorá forma používania sa vám najviac páči.

Nechcete sa usilovne poobzerať po kvalitnej kĺbovej výžive s chondroitínom? Potom vyskúšajte kĺbovú výživu Kloubin.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie