Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

kolagen na kĺby

Kolagén na kĺby: Aké sú jeho účinky a ako ho užívať?

Ak ste niekedy čítali zadnú etiketu výživových doplnkov, možno ste narazili na hydrolyzovaný kolagén. Z rôznych článkov viete, že kolagén je látka, ktorá sa bežne nachádza v ľudskom tele. Málokto však vie, aký je rozdiel medzi rôznymi typmi kolagénu a ako správne používať kolagén na kĺby. Preto sa na všetko dôležité pozrieme nižšie.

Ženy riešia kolagén vo svojom živote ako nikdy predtým. Predovšetkým preto, že jeho úbytok v pokožke je spojený s procesom starnutia a rýchlejším hromadením vrások. A to nás v dnešnej dobe, keď sa stále zaoberáme kultom mladosti, nezaujíma.

Kolagén je však zaujímavý aj pre športovcov, ktorí ho chcú použiť na kĺby, ktoré sa môžu ľahšie opotrebovať v dôsledku bežných každodenných činností. (Čo potom vedie k bolesti, stuhnutosti a iným nepríjemným javom.)

Záleží však na tom, ktorý kolagén užívate, alebo má každý typ svoje špecifiká?

Čo je kolagén typu 1 a typu 2

Čo je to kolagén?

Kolagén je jednou z najrozšírenejších bielkovín v ľudskom tele. Nachádza sa vo svaloch, koži, kĺboch a šľachách. Ak by sme ho nemali, naše tkanivá by nedokázali držať pohromade. Keďže kolagén je nevyhnutnou súčasťou štruktúry nášho tela, rozdeľujeme ho na prírodný a syntetický kolagén, ktorý sa do tela dodáva z vonkajšieho zdroja.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Aby to však nebolo také jednoduché, v súčasnosti poznáme 28 rôznych typov kolagénu. V doplnkoch stravy sa však najčastejšie používa kolagén typu I a kolagén typu II. Keďže však každý z nich pôsobí trochu inak, je dôležité sledovať, ktorý z nich je vo vybranom výrobku (niektorí výrobcovia preto pre lepšiu účinnosť uvádzajú v zložení oba.)

Kolagén typu I

Kolagén typu I je dôležitý pre normálny stav vlasov, kože a kostí. Nachádza sa však aj v spojivových tkanivách. Z tohto dôvodu sa pridáva do výživových doplnkov na podporu výživného a mladistvého vzhľadu a do výživových doplnkov na kĺby a pohybový aparát. Pri dlhodobom používaní si navyše môžete všimnúť jemné vyhladenie vrások a zlepšenie hydratácie pleti.

Kolagén typu II

Kolagén typu II sa pridáva najmä do výživových doplnkov pre pohybový aparát, pretože sa nachádza najmä v ľudských kĺboch. V tomto ohľade môže podporiť pohyblivosť a zmierniť bolesť kĺbov. Nie je však známe, že by jeho používanie malo nejaký prínos pre pokožku.

kolagén účinky

Účinky kolagénu

Ako bolo uvedené vyššie, veľa závisí od toho, aký typ kolagénu sa rozhodnete použiť. (Napríklad kolagén typu III, ktorý nebol spomenutý vyššie, sa používa výlučne na kozmetické účely.) Takisto nemá zmysel užívať kolagén typu I na kĺby, ktorý viac prospeje vašej pokožke. (A nemá zmysel užívať iba kolagén typu II na pokožku, ktorý urobí dobre vašim kĺbom.)

Všeobecne je však kolagén prospešný na:

  • Regeneráciu tkanív
  • Imunitný systém
  • Komunikáciu s bunkami
  • Bunkovú migráciu (proces, ktorý je dôležitý pre zachovanie tkaniva)

Správne zvolený kolagén tiež súvisí s udržaním mladistvého vzhľadu pokožky. Jeho produkcia sa vekom spomaľuje, preto je vhodné dopĺňať ho z vonkajších zdrojov (s pribúdajúcim vekom a úbytkom kolagénu súvisí okrem iného aj úbytok elastínu, ktorý tiež podporuje mladistvý vzhľad).

kolagén kĺby a chrupavky
ako užívať kolagén

Kolagén na kĺby a chrupavky

Kolagén na chrupavky a kĺby vás síce nemôže vyliečiť z ochorení pohybového aparátu (vrátane artritídy a artrózy), ale môže zmierniť bolesť kĺbov a podporiť ich pohyblivosť. Keďže tieto dva faktory sú dôležité pre zachovanie pohyblivosti vo vyššom veku, je určite dobré začať uvažovať o užívaní kolagénu minimálne pre vaše kĺby.

Ako správne užívať kolagén?

Kolagén na kĺby sa môže používať preventívne (v mladšom veku) aj pri bolestiach pohybového aparátu. Kvalitnú kĺbovú výživu spoznáte okrem iného podľa toho, že okrem oboch typov kolagénu obsahuje aj ďalšie látky (MSM, chondroitín, glukosamín, kadidlovník pilovitý, vitamín C, vápnik a zinok), ktorých účinky sa navzájom podporujú. Ak neviete, kde presne tieto zložky nájsť, vyskúšajte český doplnok stravy na kĺby KLOUBIN.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie