Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

ochorenie kĺbov druhy

Najčastejšie ochorenia kĺbov: Vieme, ako sa im brániť

Pohybový aparát nám umožňuje žiť aktívne. Je preto pochopiteľné, že by sme ho mali v ideálnom prípade veľmi rozmaznávať. Nie vždy to však platí a časom sa u nás môžu vyvinúť rôzne závažné ochorenia kĺbov a kostí. Ako to viete? A existuje nejaká rada, ako sa udržať v pohybe čo najdlhšie?

Ľudské kĺby sú zázrak, pretože umožňujú pružný pohyb aj inak statickým kostiam. Vďaka našim kĺbom môžeme športovať, pracovať a venovať sa obľúbeným voľnočasovým aktivitám.

V dôsledku starnutia sa však organizmus opotrebováva. Rôzne faktory môžu spôsobiť aj poruchy pohybového aparátu, ktoré môžu byť v neskorších štádiách také závažné, že skončíte v bolestiach pripútaní na lôžko.

Čo najviac ohrozuje váš pohybový aparát? A existujú nejaké triky, ktoré by vás udržali na nohách dlhšie?

Najčastejšie ochorenia kĺbov

Najčastejšie ochorenia kĺbov

Prakticky v každom veku si môžeme spôsobiť poranenie kĺbov, napríklad pri autonehode, športe alebo páde. Nemôžeme úplne vynechať ani zápal teakálneho vaku, ktorý sa nachádza vo vnútri každého kĺbu. Tieto problémy sú však skôr krátkodobého charakteru a po zotavení nemusia zanechať žiadne významné spomienky. Potom sú tu aj ochorenia kĺbov, s ktorými budete bojovať do konca života.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Artróza

Artróza alebo osteoartróza je jedným z najčastejších ochorení kĺbov. Starší ľudia majú vyššie riziko tohto ochorenia. Príčina tohto ochorenia je v súčasnosti nejasná, ale dochádza k postupnej degenerácii kĺbovej chrupavky, ktorá stráca svoje mechanické vlastnosti. U pacientov s naozaj vážnym stupňom osteoartrózy dôjde k úplnej strate chrupavky, čo vedie k bolesti, pretože dochádza k nadmernému treniu medzi kĺbmi a kĺbovými koncami kostí.

Toto ochorenie sa v súčasnosti nedá vyliečiť. Okrem toho v prvých štádiách ochorenia o ňom nemusíte ani vedieť, pretože môže prebiehať bez výrazných príznakov.

ochorenie kĺbov

Artritída

Pomerne dobre známa je aj reumatoidná artritída, ktorá je autoimunitným ochorením. Imunitný systém napáda vlastné tkanivá (najčastejšie kĺby), v ktorých sa potom vyvíja chronický zápal. Z tohto dôvodu sa poškodzujú kĺby aj kosti (určite ste už videli deformované prsty a kĺby s artritídou). Zaujímavé je, že zápal môže postihnúť aj oči, srdce, pľúca a iné časti tela. (Z tohto dôvodu ľudia s RA častejšie zomierajú na ochorenia kardiovaskulárneho systému.) Aj toto ochorenie nie je liečiteľné a oveľa častejšie postihuje ženy.

Osteoporóza

Osteoporóza je ochorenie kostí, ktoré strácajú značnú časť svojej hmoty. Preto sú krehkejšie a náchylnejšie na zlomeniny. (Dokonca aj pri veľmi malej traume.) Osteoporóza nemá v počiatočných štádiách žiadne príznaky, preto sa často nazýva tichým zlodejom kostí. V neskorších štádiách môže viesť k zníženiu postavy.

ochorenie kĺbov artrutída artróza
ochorenie kĺbov

Ako na ochorenia kĺbov?

Keďže nie všetky ochorenia pohybového aparátu sa dajú vyliečiť (a pri mnohých z nich ani nie je jasné, čo ich spôsobuje), je dôležité venovať pozornosť aspoň známym typom prevencie. Patrí medzi ne vhodné cvičenie, zdravá strava a abstinencia od nikotínu a alkoholu.

Pri liečbe už existujúceho ochorenia kĺbov je dôležité nezostať stáť na mieste. Napriek bolesti by ste sa mali pokúsiť o strečing, rýchlu chôdzu a iné vhodné formy cvičenia, aby ste udržali kosti a kĺby v čo najlepšom stave.

Kĺbová výživa na prvom mieste

Najdôležitejším faktorom je pravidelné užívanie kvalitnej kĺbovej výživy, ktorá dodá chrupavkám a kostiam to, čo im akútne chýba. To môže znížiť zápal kĺbov a zmierniť bolesť kĺbov. (Takže aj keď kĺbová výživa nespôsobí vyliečenie, mala by zvýšiť kvalitu vášho života.)

Kvalitnú výživu, akou je napríklad česká kĺbová výživa KLOUBIN, spoznáte podľa obsahu MSM, glukosamínu, chondroitínu, kadidlovníku, kolagénu, vitamínu C a ďalších pre kĺby dôležitých látok.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie