Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

natiahnuté svaly

Čo pomôže na stuhnuté svaly a ako ich uvoľniť?

Každý, kto sa niekedy venoval intenzívnej fyzickej aktivite, sa stretol s problémami so stuhnutými a unavenými svalmi. Natiahnuté svaly nás môžu vyradiť z činnosti na niekoľko dní, my vám dáme niekoľko tipov, ako ich čo najskôr dostať späť do formy.

Už ste niekedy bežali na autobus? Alebo ste ťahali veľmi ťažké tašky? Alebo máte veľmi fyzicky náročnú prácu a po nej ešte chodíte do posilňovne? Potom určite viete, aké to je, keď vás začnú trápiť stuhnuté svaly, ktoré vám sťažujú pohyb.

Keďže svet nečaká, málokedy si môžeme dovoliť len tak ležať v posteli. Častejšie sa snažíme zaprieť sa a ísť niečo robiť, hoci každý pohyb bolí ako čert. Je to však múdre riešenie? A naozaj sa nedá urobiť nič, čo by vám prinieslo rýchlu úľavu?

Na to sa pozrieme nižšie.

bolesť svalov príčiny

Príčiny bolesti svalov

Bolesť svalov má mnoho príčin. Niektoré z nich sú vážne a iné nie. Zranenie svalu môže mať veľký vplyv. Stačí, ak preceňujeme svoje sily a nesprávne zapájame svalovú skupinu. A nešťastie je na svete. Stres, preťaženie a nadmerné zaťažovanie im tiež neprospievajú.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Okrem toho sa za bolesťou svalov môžu skrývať aj iné ochorenia:

A mnoho ďalších. Z tohto dôvodu je dôležité rozlišovať, či je bolesť svalov dlhodobým problémom (a teda môže ísť o chronické ochorenie) alebo krátkodobým problémom, ktorý si vyžaduje dočasnú úpravu životného štýlu.

Natiahnuté brušné svaly

Natiahnuté brušné svaly môžu byť spôsobené príliš intenzívnym cvičením. Pravdou však je, že to môže byť aj jeden z príznakov ich poškodenia. Najmä ak cvičíte brušné svaly prvýkrát alebo ak sa im venujete len krátko. A ste príliš horliví alebo neovládate správnu techniku.

Nemôžete tiež vylúčiť, že vás bolia brušné svaly, pretože ste si pri zdvíhaní ťažkého predmetu spôsobili prietrž. Môžete to zistiť podľa toho, že v bolestivom mieste nahmatáte pod kožou jasne viditeľnú hrčku. Tá je výraznejšia, keď sedíte alebo stojíte. V ľahu môže zmiznúť.

Natiahnuté brušné svaly
Stuhnuté svaly na rukách

Stuhnuté svaly na rukách

Stuhnuté svaly na rukách zvyčajne naznačujú intenzívnejšiu pracovnú záťaž v predchádzajúcich hodinách a dňoch. Je dosť zlé, ak nosíte ťažkú tašku alebo batožinu. Alebo vykonávate ťažkú manuálnu prácu. Táto bolesť zvyčajne po chvíli sama zmizne.

Čo na natiahnuté a stuhnuté svaly?

Ak ste si spôsobili zranenie, najlepšie, čo môžete urobiť, je zachovať pokoj. A na boľavé miesto si okamžite priložte vrecko s ľadom. Tento postup by mal zabrániť vzniku nadmerného opuchu. Dodatočný chlad boľavé miesto trochu znecitlivie. (Majte na pamäti, že vrecko musí byť v uteráku alebo žínke. Studený obklad by mal trvať približne 10 minút. Potom by mala nasledovať približne hodinová prestávka).

čo na natiahnuté a stuhnuté svaly

Ak vás bolí sval na nohe alebo inej periférnej časti tela, zdvihnite ho do vzduchu a nechajte ho v pokoji. Taktiež sa snažte výrazne obmedziť svoje fyzické aktivity. Ak bolesť pretrváva, užite liek proti bolesti a obráťte sa na lekára. Ten vám poradí najlepší postup.

Masť na boľavé svaly

Ak bolesť svalov nie je taká výrazná, môžete vyskúšať športové gély na boľavé svaly. Mnohé z nich obsahujú arniku a mentol. V závislosti od technológie môžu byť chladivé alebo hrejivé. Najlepšie je naniesť ich na boľavé miesto a jemne ich vmasírovať do pokožky. Podľa potreby ich opakujte.

Ako uvoľniť natiahnuté svaly

V prvom rade by ste nemali zanedbávať strečing. Majte však na pamäti, že toto nie je súťaž. Nejde o to, ako hlboko sa dokážete ohnúť alebo potiahnuť. Naťahujte sa tak, ako vám to vaše telo dovolí. Jednoducho a jasne, nerobte nič nasilu.

Ako uvoľniť natiahnuté svaly

Súčasťou regenerácie by mal byť dobre nastavený pitný režim, ktorý dodáva telu hydratáciu. Nezabudnite do svojho jedálnička zaradiť kvalitné bielkoviny a potraviny s vysokým obsahom antioxidantov. Relaxačne pôsobí aj vlažný alebo teplý kúpeľ. Záleží na tom, čomu dávate prednosť.

Myslite tiež na to, že nielen svaly si zaslúžia vašu pozornosť. Pohyb je náročný aj na kĺby. Preto im pravidelne doprajte kvalitnú kĺbovú výživu.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie