Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

bolesť ramena

Bolesť ramena: Najčastejšie príčiny a ako sa jej zbaviť?

Občasná bolesť ramena môže z času na čas postihnúť každého. Najmä ak sme predtým vykonávali nejakú fyzicky náročnú činnosť. Ale čo ak vás ramenný kĺb bolí aj bez tohto stavu? Môže to niečo znamenať?

Ľudské telo obsahuje veľké množstvo kostí a kĺbov. Tento aparát nám umožňuje pohodlný a plynulý pohyb (kosti nie sú technicky ohybné, takže bez kĺbov by sme zostali staticky v jednej polohe). Samozrejme, aby to nebolo také komplikované, pravidelným opakovaním nejakého druhu pohybu a s pribúdajúcim vekom sa kĺby opotrebúvajú, čo potom môže viesť k tomu, že začnú bolieť. A to ani nehovoríme o chronických ochoreniach pohybového aparátu, ktoré v závažných prípadoch môžu viesť k trvalej strate pohyblivosti.

Čo teda môže znamenať táto zdanlivo nenápadná bolesť ramena?

čo znamená bolesť ramena príčiny

Čo znamená bolesť ramena?

V ramene sa nachádza silný kĺb, ktorý má veľký rozsah pohybu. Z tohto dôvodu sa často stáva, že dôjde k jeho mechanickému poškodeniu, ktoré potom negatívne ovplyvňuje náš každodenný život. Ak ide o krátkodobú bolesť, netreba sa až tak veľmi znepokojovať. Ak sa však rameno ozýva častejšie a v rôznych fázach dňa, potom by ste mu mali začať venovať svoju zvýšenú pozornosť.

Najčastejšie príčiny

Boľavé rameno nemusí byť vždy príznakom choroby alebo poškodenia kĺbu. V skutočnosti je boľavé rameno jedným z príznakov infarktu. Z tohto dôvodu je vhodné, aby ste venovali pozornosť iným telesným prejavom, ktoré by vás mali pri riešení problémov nasmerovať správnym smerom.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Bolesť ramena môže byť spôsobená týmito príčinami:

  • Artritída
  • Poškodená chrupavka
  • Odtrhnutá manžeta rotátora
  • Kostná ostroha
  • Skrípnutý nerv
  • Zlomenina
  • Zranenie/úraz

Bolesť ramena v noci

Niekedy môže boľavé rameno narušiť váš pokojný spánok. Napríklad, keď sa nevedomky prevrátite a prenesiete naň váhu svojho tela. Z tohto dôvodu sa ľuďom s bolesťou ramena neodporúča spať na boku, pretože by to mohlo spôsobiť zbytočný stres. Okrem toho môžu byť na vine aj zranenia rotátorovej manžety. Medzi hlavné príznaky tohto problému patrí tupá bolesť ramena a bolesť pri zdvíhaní ťažkých bremien. Zápal šliach ramena a artrózu ramena nemožno úplne vylúčiť.

bodavá bolesť v ramene v noci

Bodavá bolesť v ramene

Bodavá bolesť v ramene môže súvisieť so zranením, ktoré ste utrpeli v práci alebo pri športe. Nepríjemné pocity môže spôsobovať aj pokročilá artritída. Prípadne môže byť spôsobená zápalom šliach v ramene. Hoci si tento problém často spájame s tenisovým a golfovým lakťom, vaše rameno ho nemusí byť ušetrené.

Čo pomáha na bolesť ramena?

Zvyčajne vám pomôže odpočinok a studený obklad, ktorý môže znížiť bolesť a opuch. Ak však leňošíte príliš dlho, môže to byť paradoxne na škodu.

Cviky

Aj keď vám pohyb môže spôsobovať nepohodlie a ťažkosti, v určitom okamihu sa budete musieť aspoň trochu hýbať. Pohybová aktivita zlepšuje krvný obeh a podporuje mazanie kĺbov kĺbovou tekutinou.

Medzi obľúbené cviky patria jemné kotúle ramenami a krúženie rukami v oboch smeroch. Môžete sa tiež postaviť tvárou k dverám, zdvihnúť ruky nad hlavu, položiť ich na zárubňu a potom sa mierne zohnúť, kým nepocítite mierne napätie v ramenách. Toto cvičenie sa drží približne 15-30 sekúnd a opakuje sa trikrát.

čo pomáha pri bolestiach ramien výživa

Kĺbová výživa

Aby sa zabránilo rýchlemu opotrebovaniu kĺbov a zmiernila sa bolesť, odporúčame dlhodobé užívanie viaczložkovej kĺbovej výživy.

V jeho zložení hľadajte tieto látky:

Kombinácia týchto látok podporí zdravie vašich kĺbov. Udržiavanie zdravých kĺbov je potrebné v každom veku. Kvalitná kĺbová výživa dodá vašim kĺbom všetky potrebné látky pre ich správne fungovanie.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie