Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

zápal kĺbov

Zápal kĺbov: Príznaky, bylinky a antibiotiká

Zápal čeľustného kĺbu môže byť pre pacienta veľmi nepríjemný. Znemožňuje normálnu reč a stravovanie. Zápal bedrového kĺbu zase výrazne zhoršuje celkovú pohyblivosť a stabilitu jedinca. Keďže vás však môže postihnúť aj artritída ramena alebo zápal akéhokoľvek iného kĺbu v tele, pozrime sa na to, čo najčastejšie spôsobuje tento stav. Ďalej sa pozrieme aj na to, čo všetko vám môže pomôcť.

Nemusíte mať parainfekčný zápal kĺbov v zdravotnej dokumentácii, aby ste pociťovali nepohodlie a diskomfort. Takmer neustále sa presúvame. Nezáleží na tom, či ide o pohyb malíčkom alebo zdvíhanie činiek a chôdzu. Bez kĺbov by sme zostali stáť a nemohli by sme sa venovať tomu, čo nás baví.

Nie vždy však ide všetko podľa plánu a do určitej miery strácame zdravie kĺbov. Napríklad v dôsledku zranenia alebo ochorenia kĺbov, ktoré súvisí s vyšším vekom. Jedným z prejavov týchto patologických stavov môže byť zápal kĺbov, ktorý môže byť jednorazový alebo sa môže z času na čas vracať.

Aby ste nemuseli žiť svoj život v nepohodlí, nižšie sa pozrieme na to, čo spôsobuje tento stav a aké spôsoby možno použiť na zlepšenie tejto nepríjemnej situácie.

čo je zápal kĺbov prejavy

Čo je to zápal kĺbov a ako sa prejavuje?

Zápal kĺbov je ochorenie, ktoré spôsobuje, že nie sme schopní ovládať kĺb tak, ako by sme ho normálne ovládali. Zápal môže byť prítomný buď v jednom kĺbe, alebo vo viacerých súčasne. Prostredníctvom zápalu telo zvyčajne bojuje proti zraneniam, infekciám a dráždivým látkam.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Medzi hlavné prejavy zápalu kĺbov patria:

  • Neschopnosť pohybovať kĺbom
  • Opuch
  • Bolesť kĺbov
  • Bolesť v okolí kĺbu
  • Bolesť kĺbov pri pohybe
  • Začervenanie
  • Pocit tepla

Príčiny zápalu kĺbov

Čo človek, to originál. Za zápalom kĺbov však zvyčajne stojí niekoľko opakujúcich sa príčin.

Zápal kĺbu môže vzniknúť ako reakcia organizmu na poranenie. Zápal s touto príčinou nemusí vždy postihovať len jeden kĺb. Najmä ak sú v jeho blízkosti ďalšie kĺby, na ktoré by sa mohol rozšíriť. (Ak si napríklad poraníte chodidlo, zápal sa môže presunúť na ostatné prsty.)

príčiny zápalu kĺbov liečba čo pomáha

Môžete však trpieť aj chronickým zápalovým ochorením kĺbov. V tomto prípade ide o dlhodobý problém, ktorého priebeh sa časom zvyčajne zhoršuje. Tieto problémy môžu mať ľudia, ktorí sa liečia na lupus alebo reumatoidnú artritídu.

Co pomáhá a léčba

V prvom rade by ste sa mali objednať na zdravotnú prehliadku u svojho lekára. Okrem stanovenia správnej diagnózy vám poskytne niekoľko rád a odporúčaní, ktoré vám môžu v blízkej budúcnosti uľaviť od bolesti. V prípade menej závažných poranení sa odporúča aj odpočinok.

Bylinky

Bylinky, ktoré sa dajú použiť pri bolestiach kĺbov, sa bežne pridávajú do špeciálnych gélov a mastí na kĺby, ktoré sa dajú kúpiť v každej väčšej lekárni. Kĺb si môžete potrieť gélom z aloe vera. Môžete tiež vyskúšať olej do kúpeľa s eukalyptom, zázvorom a zeleným čajom.

bylinky na zápal kĺbov gél
zápal kĺbov antibiotiká

Antibiotiká

Lekár zvyčajne vykoná sériu testov, aby určil, aký typ zápalu sa vo vašich kĺboch nachádza. Ak sa ukáže, že ide o bakteriálny pôvod, môže sa rozhodnúť liečiť vás antibiotikami. Aby boli antibiotiká účinné, musia sa užívať presne podľa pokynov lekára.

Kĺbová výživa

Posledným a najjednoduchším tipom, ktorý sa dá aplikovať aj dlhodobo, je užívanie kvalitnej kĺbovej výživy. Nezabúdajte však, že kĺbovú výživu potrebujú nielen ľudia, ktorí trpia ochorením kĺbov alebo sú starší. Kĺbovú výživu môžu využívať aj fyzicky aktívni ľudia a vášniví športovci. Pri jej výbere sa zamerajte najmä na zloženie.

kĺbová výživa na zápal kĺbov

Kvalitná kĺbová výživa by mala obsahovať tieto látky:

Viete, ktorý z nich by ste mali vyskúšať? Dajte šancu kĺbovej výžive Kloubin.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie