Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

voda v koleni

Voda v kolene: Ako ju rozpoznať a čo pomôže?

Voda v kolene je pojem, s ktorým sa väčšina z nás niekedy v živote stretla, ale mnohí z nás nevedia, čo si pod ním presne predstaviť. Preto sa v našom dnešnom článku pozrieme na všetko, čo s týmto problémom súvisí.

Za normálnych okolností dokáže telo vylučovať prebytočnú vodu a nikde sa nám netvoria opuchy. Ale nie vždy je to tak. Niekedy sa stane, že sa tekutina nahromadí v konkrétnom kĺbe, čo potom môže spôsobiť celý rad negatívnych javov.

V prvom rade je však dôležité vedieť, ako sa voda v kolene prejavuje, čo ju spôsobuje a ako ju možno dostať pod kontrolu. Až potom sa oplatí podniknúť nejakú aktivitu, ktorá povedie k vyriešeniu vašich fyzických ťažkostí.

co znamená voda v koleni jak ji poznat

Čo znamená voda v kolene?

Voda v kolene zvyčajne znamená, že sa v kolene hromadí prebytočná tekutina, ktorá tam za normálnych okolností nemá čo robiť. Medzi bežné príčiny patrí zranenie a chronické ochorenie kĺbov.

Ako rozpoznať vodu v kolene?

Medzi hlavné príznaky vody v kolene patrí zvýšený opuch. Z tohto dôvodu je rozdiel medzi zdravým kolenom a problémovým kolenom zrejmý na prvý pohľad (Niektorí ľudia opisujú koleno ako viditeľne väčšie.) Medzi ďalšie príznaky patrí stuhnutosť a obmedzená pohyblivosť kolena.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

V krajných prípadoch môžete zaznamenať aj nasledujúce príznaky:

  • Neschopnosť udržať sa na nohách (pretože koleno nedokáže udržať rozloženie hmotnosti)
  • Absencia pulzu v nohe
  • Horúčka
  • Strata citu v nohe pod kolenom

Všetky tieto ťažkosti sú dôvodom na naliehavú návštevu lekára. Nemusí to dopadnúť dobre.

voda v koleni co pomůže jak ji vstřebat

Čo vám pomôže a ako ju vstrebať?

Liečba vody v kolene sa určuje na základe toho, čo problém vyvolalo. V niektorých prípadoch môže lekár pristúpiť k vytiahnutiu prebytočnej tekutiny z kolena pomocou ihly. Nemusí to byť najpríjemnejší zákrok, ale čoskoro po ňom by ste mali pocítiť toľko potrebnú úľavu.

Ďalej vám lekár môže ponúknuť injekciu kortikosteroidu, ktorá môže zmierniť zápal. Používa sa aj liečba antibiotikami, lieky proti bolesti a zápalu a v krajnom prípade aj operácia kolena.

Čo sa týka domácich prostriedkov, môžete vyskúšať:

  • Kľudový režim
  • Zdvihnite nohu (ideálne ju niečím podoprite)
  • Nosenie ortézy, hole alebo inej formy opory
  • Chladenie studeným obkladom
  • Primerané cvičenie

Niektorí ľudia tvrdia, že im na vodu v kolene pomáha varená cibuľa, ale nie sme si istí, či má zmysel niečo také skúšať. Namiesto toho ju pridajte do polievky alebo duseného mäsa.

voda v koleni příznaky léčba
voda v koleni cibule obvaz tejpování

Ako sa starať o kĺby?

Kĺby sa časom opotrebujú a môžu byť dokonca postihnuté chronickými ochoreniami, ktoré môžu výrazne znížiť kvalitu vášho života. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste sa o ne naučili správne starať. Jedným zo základov je správna kĺbová výživa, ktorá sa môže stať podporným prostriedkom konzervatívnej liečby (v prípade komplikácií).

V zložení dobrej kĺbovej výživy nájdete:

A mnoho ďalších látok, ktoré sa navzájom podporujú vo svojich účinkoch. Uvedomte si však, že účinok kĺbovej výživy sa zvyčajne prejaví až po niekoľkých týždňoch alebo mesiacoch od začiatku jej užívania, preto vytrvajte vo svojom úsilí a dodržiavajte odporúčané dávkovanie.)

Nie ste si istí, ktorej spoločnej výžive by ste mali dôverovať? V tom prípade vyskúšajte českú kĺbovú výživu KLOUBIN, ktorá obsahuje všetky uvedené látky.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie