Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

naražené koleno

Narazené koleno: Ako ho rozpoznať a čo pomôže?

Narazené koleno je pomerne častý problém, ktorý sa môže vyskytnúť napríklad po páde. Stačí, ak urobíte nešikovný pohyb pri rannom vstávaní, pri športe alebo pri cestovaní verejnou dopravou, keď môže vodič prudko zabrzdiť. Ako zistíte, či vaše koleno potrebuje lepšiu starostlivosť? A čo najlepšie zaberá na narazené koleno?

Život nie je prechádzka ružovou záhradou. Aj keď väčšinu času všetko funguje ako presne vyladené švajčiarske hodinky, stačí chvíľka nepozornosti alebo smoly, aby sa stala nejaká nepríjemnosť. Okrem vyvrtnutého členka môže niekoľko dní alebo týždňov bolieť aj narazené koleno.

Kolená však potrebujeme na bežný každodenný pohyb, preto je pochopiteľné, že chceme bolesť a opuch dostať pod kontrolu čo najskôr.

ako rozpoznať príznaky narazeného kolena

Ako rozpoznať narazené koleno – príznaky

Zraneniu kolena zvyčajne predchádza nejaká jasne definovaná časová udalosť, počas ktorej si ho spôsobíme. Ako už bolo spomenuté, môže to byť dôsledok neopatrnosti počas cestovania, pri športe a podobne.

Medzi hlavné prejavy patria:

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Okrem toho sa pri nehode môže poškodiť nielen kolenný kĺb, ale aj mäkké tkanivo v jeho okolí. V tomto prípade sa môže objaviť napríklad citlivosť na dotyk a tlak, modriny (červené, modré, čierne…).

Opuch kolena

Opuch kolena je jednou z prvých reakcií tela na úraz. Opuch a jeho vývoj je však potrebné pozorne sledovať. Ak sa po niekoľkých dňoch domácej liečby a odpočinku nezlepší, alebo sa dokonca začne zhoršovať a problémy pretrvávajú, môže ísť o vážnejšie zranenie. Práve z tohto dôvodu nečakajte príliš dlho a čo najskôr vyhľadajte lekársku pomoc.

ako liečiť narazené koleno

Ako liečiť narazené koleno?

Prvá pomoc pri narazenom kolene zahŕňa všeobecne známe rady, ktoré sa odporúčajú vyskúšať v prípade iných nehôd a problémov.

Patria medzi ne:

  • Kľudový režim
  • Podopieranie kolena vo zvýšenej polohe
  • Studené obklady
  • Kompresia

Prípustné je aj užívanie liekov proti bolesti, ktoré tiež môžu pôsobiť proti zápalu. Ak to lekár považuje za potrebné, môže vám odporučiť nosenie ortézy a iných podporných pomôcok, medzi ktoré môžu patriť aj barle.

Babské rady

Naši predkovia niekedy používali trochu zvláštne metódy na urýchlenie liečby niektorých telesných ochorení. Na boľavé kolená vraj dobre zaberá, ak si ich na noc natriete rybím olejom. (Nie sme si však istí, či sa vám a vašim spoločníkom potom bude dobre spať kvôli jeho zápachu). Na opuchnuté koleno vraj dobre pôsobí aj nastrúhaný zemiak.

natazené koleno babské rady
kĺbová výživa na narazené koleno

Nezabúdajte na kĺbovú výživu

Či už ide o zranenie kolena, podporu pohybového aparátu počas aktívneho životného štýlu, rekonvalescenciu po operácii alebo podporu konzervatívnej liečby ochorení pohybového aparátu, nie je na škodu vyskúšať dlhodobé užívanie viaczložkovej kĺbovej výživy, ktorá dodá vášmu telu všetko, čo potrebuje na udržanie svojich normálnych funkcií.

Nevybierajte si však spoločné jedlo na základe toho, koľkokrát ste ho videli v reklame. Ani podľa toho, koľko stojí. Namiesto toho sa pýtajte, čo presne obsahuje. Napríklad absencia vitamínu C je veľkým prehreškom.

To, že držíte v ruke kvalitný výrobok, zistíte pri pohľade na zložky vedľa seba:

A prípadne vitamíny a látky, ktoré sa tradične spájajú s podporou normálneho stavu kostí. Patrí medzi ne vitamín D, vitamín K a vápnik.

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/knee-contusion – Poranené koleno (anglicky)

https://www.nhs.uk/conditions/knee-pain/ – Bolesť kolena (anglicky)

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie