Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

vitamíny a bylinky na kĺby

Najlepšie vitamíny a bylinky na kĺby: Poznáte všetky?

Ak vás bolia kĺby, je jasné, že tomu začnete prispôsobovať svoj pohyb. Vonkajšia zmena však často nestačí na zlepšenie stavu vášho pohybového aparátu. Vitamíny a bylinky pre vaše kĺby by mali mať tiež miesto vo vašom životnom štýle. Viete, ktoré z nich môžu mať pozitívny účinok?

Bolesť kĺbov a pohybového aparátu vo všeobecnosti sa najčastejšie pripisuje vyššiemu veku. Na svoje kĺby by však mali myslieť aj ľudia v mladšom (produktívnom) veku. Najmä ak majú fyzicky náročné zamestnanie alebo sa venujú nejakému aktívnemu pohybu.

Hoci sa to nezdá, ak budete s kamarátmi pinkať raketou dostatočne dlho, preťažíte si zápästie, lakeť a rameno. Ak budete veľa skákať cez švihadlo alebo behať, môže to zase odnesú vaše kolená.

Nižšie vám povieme, aké bylinky a vitamíny by ste mali hľadať v kvalitnej kĺbovej výžive.

vitamíny na kĺby

Najlepšie vitamíny na kĺby

Vitamín C

Vitamín C ľudia spájajú s posilnením imunitného systému. Ženy si ho môžu aplikovať aj na tvár, pretože sa mu pripisujú omladzujúce účinky. Čo má však vitamín C spoločné s kĺbmi? Samotný vitamín C vám nezaručí, že vás už nikdy nebudú bolieť kĺby. Keď ho však skombinujete so správnym typom kolagénu, ktorý by nemal chýbať v dobrej kĺbovej výžive, zlepší sa jeho užitočnosť. Z tohto dôvodu by ste ho mali hľadať v zložení ako prvý.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Vitamín D3

Vitamín D3 sa spája aj s odolnejším imunitným systémom. Má dokonca pozitívny vplyv na našu náladu. Z hľadiska zdravia pohybového aparátu je vitamín D3 dôležitý pre normálne zdravie kostí. Ak sa pozrieme konkrétne na zdravie kĺbov, zatiaľ nie je presne jasné, ako ich vitamín D3 ovplyvňuje. Odborníci však v štúdiách zaznamenali súvislosť, že ľudia s nedostatkom vitamínu D môžu častejšie trpieť bolesťami bedrových a kolenných kĺbov. (Najmä pokiaľ ide o ľudí nad 50 rokov).

Vitamín K2

Vitamín K2 v západnej strave chýba. Na rozdiel od vitamínu K1 pochádza najmä zo živočíšnych produktov. Nachádza sa aj v niektorých fermentovaných potravinách (Natto, miso…).

Vitamín K2 je tiež dôležitý pre normálnu kostnú hmotu. V tomto ohľade si veľmi dobre rozumie s vitamínom D3, s ktorým má synergický účinok.

zinok vitamín K2 D3 C na kĺby

Zinok

Hoci zinok nie je vitamín, má v ľudskom tele veľmi dôležitú úlohu. Je zodpovedný za hojenie rán, za normálne fungovanie štítnej žľazy a za normálny stav imunitného systému. Okrem iného má aj ochrannú funkciu. V skutočnosti chráni bunky ľudského tela pred poškodením spôsobeným oxidačným stresom.

A čo bylinky na kĺby?

Kadidlovník pílovitý

Možno ste nikdy nepočuli názov tejto rastliny. Alebo ste sa s ňou stretli pod názvom boswellia. Pridáva sa do niektorých druhov kĺbovej výživy, pretože vraj dokáže podporiť normálne zdravie kĺbov.

Kadidlo má protizápalové účinky. Vďaka tomu môže prispieť k zníženiu zápalu kĺbov. Čo by malo pomôcť zmierniť bolesť. Presný mechanizmus pôsobenia kadidla na kĺby však zatiaľ nie je známy.

bylinky na kĺby

Na čo ďalšie nezabudnúť?

Pri čítaní zložiek na etikete kĺbovej výživy je dôležité všímať si prítomnosť ďalších látok, ktoré sú spojené s normálnym zdravím pohybového aparátu.

Vo vašej kĺbovej výžive by nemali chýbať látky, ako sú:

Viete, čo máte s uvedenými informáciami urobiť? Ak nemáte predstavu, vyskúšajte dlhodobé užívanie kĺbovej výživy Kloubin.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie