Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po – Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

zánět šlach

Zápal šliach: Ako ho rozpoznať a liečiť?

Hoci je aktívny pohyb žiaduci, predstavuje pre telo zvýšenú záťaž. Prispieva tiež k rýchlejšiemu opotrebovaniu organizmu. Z tohto dôvodu je potrebné sa oň primerane starať. V opačnom prípade je možné, že budete trpieť zápalom šliach v zápästí alebo iných častiach tela.

Ľudský pohybový aparát sa skladá z mnohých vzájomne závislých častí. Okrem kostí máme svaly, šľachy alebo chrupavky, ktoré nám spoločne umožňujú zdvíhať nohy, ohýbať sa alebo vykonávať iné bežné pohyby.

V dôsledku úrazov, nedostatočnej starostlivosti, chorôb a starnutia však tieto jednotlivé segmenty môžu naraziť na svoje limity. Pohyb vám môže spôsobovať bolesť. Môžete byť tiež trvalo stuhnutí. Najmä ak vám choroba deformuje kĺby alebo odoberá chrupavku, ktorá je nevyhnutná pre plynulý a bezbolestný pohyb.

Ale čo ak trpíte zápalom šliach v členku alebo inde? Ide o dočasný stav, alebo sa s týmto problémom musíte naučiť žiť?

jak poznat zánět šlach co je to

Čo je to zápal šliach?

Každý má v tele šľachy. Keď sa však jedna z nich zapáli, hovoríme o tom, že človek trpí zápalom šliach. Tento problém vzniká najčastejšie v dôsledku zranenia. Nadmerné používanie poranenej končatiny však nemožno úplne vylúčiť. Napríklad ruka alebo noha pri práci alebo pri športe.

11 účinných látok pre maximálny výsledok
Kloubin – pre život v pohybe

Kloubin je intenzívna kĺbová výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí, dobre sa vstrebáva a pohodlne užíva vo forme kapsúl. Kombinácia 11 účinných látok má všetko potrebné pre zdravé svaly, kosti a kĺby.

Vyskúšajte českú kĺbovú výživu Kĺbin a zažite pohyb bez starostí.

Z tohto dôvodu sa zápal šliach nespája s konkrétnym vekom. Môže sa vyskytnúť prakticky u každého a kedykoľvek.

Ako spoznať zápal šliach?

Čoskoro zistíte, že niečo nie je v poriadku. Pretože ak sa pohnete, budete cítiť, že je to inak.

Medzi hlavné prejavy tendonitídy patria:

jak poznat zánět šlach

Príznaky tohto problému môžu pretrvávať niekoľko týždňov, ale aj mesiacov. Z tohto dôvodu je vhodné čo najskôr sa objednať k svojmu všeobecnému lekárovi, ktorý vám odporučí najvhodnejší postup.

Reumatický zápal šliach

Reumatický zápal šliach môže pripomínať ochorenie reumatickou artritídou. V tele je prítomný zápal, ktorý má negatívny vplyv na pohyblivosť pacienta a na normálne fungovanie pohybového aparátu. Keďže sa môže začať zhoršovať, je dôležité včas navštíviť lekára, aby ste získali starostlivosť.

revmatický zánět šlach
zánět šlach na ruce

Zápal šliach na ruke

Zápal šliach v zápästí, lakti alebo ramene je často spojený s namáhavou fyzickou prácou, ale aj so zraneniami a športom. Určite poznáte tenisový alebo golfový lakeť, ktorý vás obmedzuje pri vykonávaní vašej obľúbenej činnosti. Niekedy na jeho vyriešenie stačí fyzický odpočinok a menšia záťaž. Inokedy sa to nezaobíde bez operácie.

Zápal šliach na nohe

Nepríjemný je aj zápal šliach podkolenia. Pomerne často sa stretávame napríklad so zápalom Achillovej šľachy. Možno vás trochu prekvapí, že môže byť spôsobená aj nosením topánok, ktoré nemajú správnu veľkosť. Prípadne nosením športovej obuvi, pri ktorej nohy nemajú dobrú oporu päty.

zánět šlach na noze

Ako dlho sa lieči zápal šliach?

Rekonvalescencia závisí od toho, aký silný je váš zápal. Môže tiež závisieť od použitej metódy liečby alebo vášho aktuálneho zdravotného stavu, ktorý má tiež významný vplyv na vaše zotavenie. V tejto súvislosti vám preto odporúčame, aby ste sa riadili pokynmi, ktoré vám dal váš lekár.

jak dlouho se léčí zánět šlach babské rady

Babské rady na zápal šliach

Tkanivá sa môžu hojiť pomerne dlho. Navyše je potrebné ich pravidelne uvoľňovať. V opačnom prípade riskujete, že ich poškodíte ešte viac. Prípadne bude čas hojenia oveľa dlhší. Nezabúdajte, že po vyliečení sa o seba budete musieť oveľa viac starať. V opačnom prípade riskujete, že sa váš zdravotný problém čoskoro opäť vráti. Ako teda postupovať?

Ortéza

Niekedy kĺby potrebujú oporu. Napríklad pred výmenou kolenného kĺbu a po nej je potrebné dbať na to, aby sa kĺb neúmyselne nedostal do neprirodzenej polohy. Z tohto dôvodu je dobré mať doma ortézu, ktorú si môžete nasadiť na členok, zápästie alebo lakeť. Hoci sa to môže zdať zbytočné, v skutočnosti vám ortéza neumožní vykonávať pohyby, ktoré sú pre problematickú oblasť potenciálne rizikové.

zánět šlach tejpování
zánět šlach ortéza

Tejpovanie

Ďalšou možnosťou, najmä pre fyzicky aktívnych ľudí a športovcov, je taping. Majte však na pamäti, že sa musí vykonávať správne. Z tohto dôvodu by ste si taping mali nechať urobiť od niekoho, kto tejto problematike rozumie. V žiadnom prípade sa o to nepokúšajte sami.

Bylinky

Niektorí ľudia nemajú radi bylinky, o ktorých sa hovorí, že majú protizápalové účinky. V ľudovom liečiteľstve sa ľudia najviac spoliehajú na fenikel, zázvor alebo sladké drievko.

V ľudovom liečiteľstve sa tiež používa:

  • Arnika
  • Diablov pazúr
  • Ginkgo biloba
  • Levanduľa

A mnoho ďalších. Myrha alebo mučenka môžu pôsobiť aj na bolesť spôsobenú zápalom mäkkých tkanív. Rozhodne však neexperimentujte. Vždy si vyberajte hotové prípravky (napríklad masť na zápal šliach), ktoré sú jasne určené na vnútorné alebo vonkajšie použitie. (To je veľmi dôležité, pretože niektoré rastliny a prípravky nie sú vhodné na vnútorné použitie.)

Kĺbová výživa

Pri zápale šliach, ako aj pri iných problémoch s pohybovým aparátom siahnite po kvalitnej kĺbovej výžive, ktorá obsahuje kolagén typu I a II, vitamín C, kadidlovník pílovitý, glukozamín, chondroitín, MSM a ďalšie látky, ktoré vyživujú chrupavky, kĺby a ďalšie dôležité zložky pohybového aparátu vrátane šliach.

Ako podporiť zdravie šliach

Zdravie šliach môžete podporiť kvalitnou kĺbovou výživou, ktorá obsahuje vyššie uvedené látky. Majte na pamäti, že kĺbová výživa sa musí používať dlhodobo. Nezabudnite sa však pred každou fyzickou aktivitou aj zahriať, aby ste zabezpečili dostatočnú pripravenosť tela na športovú aktivitu.

Laboratórne testovaná a zákazníkmi overená kĺbová výživa pre život v pohybe

To ma zaujíma

kĺbová výživa Kĺbin

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24h

KLOUBIN je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

11 účinných látok

s overeným účinkom

100% bezpečný nákup

platíte až pri prevzatí tovaru

Nepremeškajte výhodnú ponuku!
Balíček kĺbovej výživy Kloubin je v tejto chvíli zľavnený na obmedzenú dobu.
Doprava zdarma
Výhodné balenie